Naprawa auta może być łatwa

yczaj takich specjalistów odnajdziemy oczywiście w serwisach mechanicznych, jednak warto oczywiście wybierać tylko te sprawdzone, które mogą zapewnić nam wysoką jakość usług oraz bezpieczeństwo. Aby taki właśnie warsztat odszukać,

Naprawa auta może być łatwa

Skuteczny sposób na naprawę auta

Aby samochód został naprawiony szybko i komfortowo, powinniśmy trochę się postarać i znaleźć osobę, która zajmie się tym w odpowiedni sposób. Zazwyczaj takich specjalistów odnajdziemy oczywiście w serwisach mechanicznych, jednak warto oczywiście wybierać tylko te sprawdzone, które mogą zapewnić nam wysoką jakość usług oraz bezpieczeństwo. Aby taki właśnie warsztat odszukać, należy popytać o radę naszych znajomych, a jeśli to nie wystarczy, dobrze będzie poszukać dodatkowych informacji w Internecie. To właśnie tam możemy poczytać różne opinie oraz porady, dzięki którym bez problemu podejmiemy najbardziej opłacalną decyzję i pozbędziemy się dodatkowych kłopotów.


Parę słów o silniku na prąd stały

Silnik prądu stałego ? silnik elektryczny zasilany prądem stałym służący do zamiany energii elektrycznej na energię mechaniczną.

Jako maszyna elektryczna prądu stałego może pracować zamiennie jako silnik lub prądnica. W tym drugim przypadku wirnik napędzany jest energią mechaniczną dostarczona z zewnątrz, a na zaciskach uzwojenia twornika odbierana jest wytworzona energia elektryczna.

Większość silników prądu stałego to silniki komutatorowe, to znaczy takie, w których uzwojenie twornika zasilane jest prądem poprzez komutator. Jednak istnieje wiele silników prądu stałego które nie posiadają komutatora lub też komutacja przebiega na drodze elektronicznej.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Silnik_pr%C4%85du_sta%C5%82ego


Parę słów o dziejach potencjometru

W roku 1986 w USA firma Milpitas zapoczątkowała produkcję potencjometrów sterowanych cyfrowo. Na monolitycznej płytce układu oznaczonego E2POT znajdowała się sieć rezystorów i pamięć EPROM. Rezystancja potencjometru była sterowana sygnałem z mikroprocesora i mogła zmieniać się od 10 k? do 1 M?. Potencjometr kosztował 10 dolarów.

Amerykańska firma Xicor wyprodukowała pierwsze potencjometry EEPOT w roku 1987 wykorzystując technologię NMOS. Pomimo dużego poboru energii, znalazły szereg zastosowań i przyjęły się na rynku. W roku 1992 wprowadzono drugą generację potencjometrów elektronicznych, wykonanych w technologii CMOS, co pozwoliło na znaczne zmniejszenie poboru prądu. W roku 1995 pojawiły się układy o niskim napięciu zasilania (3V). Dalszym krokiem było pojawienie się układów trzeciej generacji, charakteryzujących się mniejszymi szumami i jeszcze mniejszym poborem mocy.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Potencjometr



© 2019 http://informator.zagan.pl/