Nikt nie lubi sprzątać?

na jest do pokoi dziecinnych, oraz do mieszkań w blokach. Co zrobić jednak w przypadku zabrudzenia? Dostępne jest wiele środków czyszczących, ale tylko niewiele z nich jest tak naprawdę skutecznych, oraz działa tylko na poszczegól

Nikt nie lubi sprzątać?

Nadajemy pomieszczeniu ciepłą, miłą atmosferę

Używając wykładzin dywanowych nadajemy pomieszczeniu ciepłą, miłą atmosferę. Wykładzina dywanowa ociepla i wytłumia hałas. Polecana jest do pokoi dziecinnych, oraz do mieszkań w blokach. Co zrobić jednak w przypadku zabrudzenia? Dostępne jest wiele środków czyszczących, ale tylko niewiele z nich jest tak naprawdę skutecznych, oraz działa tylko na poszczególne rodzaje plam. Profesjonalne pranie wykładzin oferowane przez firmy czyszczące odbywa się nie tylko przy pomocy chemicznych środków oddziałujących bezpośrednio na plamę, ale także przy użyciu odpowiednich narzędzi pozwalających na lepszą penetrację włókien wykładziny. Specjalistyczne odkurzacze piorące czyszczą chemicznie wykładzinę, po czym odsysają brud bezpośrednio z powierzchni, co skraca czas schnięcia. Możliwe też jest mechaniczne szorowanie, czyli tak zwane szamponowanie wykładziny, co pozwala dokładnie usunąć nawet najbardziej oporną plamę. Pranie wykładzin przy pomocy odpowiednich narzędzi pozwala bardzo szybko pozbyć się szpecących przebarwień, plam po napojach, czy problemu, jaki ma każdy młody rodzić - plasteliny spomiędzy włókien wykładziny dywanowej. Po takim zabiegu podłoga wygląda, jakby dopiero co była położona.


O naszej skórze

Nasza skóra jest doskonałą barierą, która chroni nasze ciało przed wieloma zagrożeniami. Jednak nie jest to bariera szczelna - wszystko z czym mamy kontakt wnika w nasz organizm poprzez drobniutkie naczynia krwionośne. Dlatego trzeba więcej uwagi zwracać na kosmetyki oraz na środki do utrzymania czystości (zwłaszcza do prania). Wielu z nas ma wrażliwą skórę ze skłonnościami do uczuleń. Uważajmy zwłaszcza na te produkty, które mają intensywny zapach - bardzo często właśnie te substancje, które nadają miłe dla nosa aromaty, są odpowiedzialne za alergie skórne. Warto również wiedzieć, że nie każda nadwrażliwość musi być od razu alergią. Czasem wystarczy po prostu zmienić proszek do prania, czy szampon do włosów, by problem zniknął.


O alergii skórnej u dzieci

Mianem alergii skórnej określa się reakcje uczuleniowe skóry, które są wynikiem kontaktu organizmu z metalami, związkami chemicznymi, substancjami roślinnymi lub żywnością. Alergia skórna u dziecka ma najczęściej postać pokrzywki, atopowego zapalenia skóry (AZS) lub kontaktowego zapalenia skóry. Typowym objawem reakcji uczuleniowej skóry są zmiany skórne wywołujące świąd. Drapanie skóry przez dziecko może powodować kolejne infekcje skórne.

Do wystąpienia alergii skórnej może przyczyniać się wiele czynników. W przypadku pokrzywki alergicznej kluczową rolę odgrywa kontakt z alergenem, a także: zadrapanie skóry, jej ucisk, niska temperatura, podwyższenie temperatury ciała i nadmierne wydzielanie potu przez organizm, promieniowanie UV, stres, niektóre produkty spożywcze i leki, dodatki do żywności, alkohol oraz kontakt z wodą.

Objawy atopowego zapalenia skóry pojawiają się w związku z alergenami białkowymi. Schorzenie zaczyna rozwijać się zwykle w okresie niemowlęcym (od 2 do 3 miesiąca życia dziecka) i ustępuje wraz z upływem czasu. Po zniknięciu objawów AZS skóra dziecka może być sucha i podatna na podrażnienia. Istnieje również ryzyko przejścia atopowego zapalenia skóry w inne schorzenie alergiczne (np. astmę oskrzelową).

U dzieci zmagających się z kontaktowym zapaleniem skóry (tzw. wypryskiem kontaktowym) powierzchniowe zmiany skórne pojawiają się na skutek styczności alergika z danym alergenem (niklem, gumą, chromem, składnikami kosmetyków lub barwnikami).

Źródło: https://parenting.pl/portal/alergia-skorna-u-dzieci



© 2019 http://informator.zagan.pl/