Zadbaj o siebie - fryzjer i kosmetyczka

zystywane były naprawdę dobrze dobrane środki kosmetyczne, które pozwolą na doskonałe przeprowadzenie każdego rodzaju zabiegu. Dlatego czasami sięgają one po łagodzące środki kosmetyczne, jeżeli uważają, że tego wymaga skóra posia

Zadbaj o siebie - fryzjer i kosmetyczka

Profesjonalne środki kosmetyczne wykorzystywane podczas zabiegów kosmetycznych

Kosmetyczki starają się o to, aby podczas przeprowadzanych przez nie zabiegów kosmetycznych wykorzystywane były naprawdę dobrze dobrane środki kosmetyczne, które pozwolą na doskonałe przeprowadzenie każdego rodzaju zabiegu. Dlatego czasami sięgają one po łagodzące środki kosmetyczne, jeżeli uważają, że tego wymaga skóra posiadana przez ich klienta. Tego rodzaju środki są bardzo profesjonalne i posiadają najwyższą jakość. Dzięki temu kosmetyczki mają pewność, że przeprowadzany przez nie zabieg może być skuteczny, a jego efekty utrzymywać się przez dłuższy okres czasu. Jest to na pewno bardzo ważne dla klienta salonu kosmetycznego, aby na długo mógł cieszyć się pięknie wyglądającą skórą.


Cellulit - leczenie

Cellulit nie jest groźny dla zdrowia, jednak może być uważany za poważny defekt estetyczny. Problem cellulitu bardziej dokuczliwy jest latem, gdy kobiece biodra i pośladki nie są całkowicie ukryte.

Cellulitu się nie leczy, lecz redukuje w największym, możliwym stopniu. Na zabieg najczęściej decydują się kobiety które, mają jasną skórę, na której cellulit jest bardziej widoczny. Także kobiety z lekką nadwagą z widoczną pomarszczoną pofałdowaną skórą na udach i pośladkach u których masaże, kremy oraz inne dostępne metody nie przyniosły spodziewanych rezultatów2.

Zabieg redukcji cellulitu jest bezpieczny jednak nie można całkowicie wykluczyć takich powikłań jak: reakcje alergiczne, zmiany czucia, blizny, krwiaki, obrzęki i miejscowe infekcje. Powikłania występują sporadycznie i zależą od bardzo wielu czynników.

Wyróżnia się wiele metod redukcji cellulitu, m.in.:

Cellulaze ? zabieg w którym wykorzystuje się impulsy laserowe. Obszar objęty cellulitem jest znieczulany, a następnie na tym obszarze, w niewielkich nacięciach umieszczane są kaniule laserowe, których zadaniem jest stopienie nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz stymulacja produkcji nowych włókien kolagenowych. Na koniec zabiegu obszar ten owijany jest bandażem w celu lepszego wchłonięcia płynów2.
VelaShape ? metoda ta wykorzystuje podczerwień, fale radiowe i masaż mechaniczny w jednym. Tkanka tłuszczowa zostaje spalona przez ciepło, a sam zabieg jest tak mało inwazyjny, że nawet nie wymaga znieczulenia2.
Vaser Shape ? metoda ta podobnie jak poprzednia nie wymaga znieczulenia a różnica polega na tym, że zbędny tłuszcz wypalany jest za pomocą fal ultradźwiękowych23.
Venus Freeze ? w tej metodzie wykorzystuje się wielobiegunowe fale radiowe z impulsem magnetycznym. Wybrany obszar smarowany jest kremem glicerynowym, a następnie podgrzewany przy pomocy specjalnej głowicy i w ten sposób wypalana jest tkanka tłuszczowa.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Cellulit


Mikrodermabrazja - definicja

Mikrodermabrazja ? pielęgnacyjny zabieg kosmetyczny, polegający na ścieraniu kolejnych warstw naskórka przez precyzyjnie kontrolowany strumień mikrokryształków. Mikropeeling kontrolowany jest jedną z wielu metod mechanicznego złuszczania naskórka. Polega na usunięciu - ścieraniu warstwy rogowej naskórka za pomocą specjalnego urządzenia.

Kontrolowana mikrodermabrazja jest nowoczesną techniką, która za pomocą łagodnego, mechanicznego peelingu poprawia funkcjonowanie skóry i pomaga uporać się ze specyficznymi problemami skórnymi. Stosowana od połowy lat 80. XX w. Na początku była zarezerwowana głównie dla dermatologów, zaś obecnie coraz częściej jest stosowana w instytutach kosmetycznych.

Rozróżnia się trzy rodzaje mikrodermabrazji: korundową, diamentową oraz tlenową.

Mikrodermabrazja diamentowa polega na ścieraniu warstwy naskórka przy pomocy głowic diamentowych, metoda bezpyłowa dla skór delikatnych wrażliwych, alergicznych.
Mikrodermabrazja korundowa przy pomocy mikronizowanych kryształów tlenku glinu złuszcza delikatnie obumarły naskórek działając podobnie jak mikrodermabrazja diamentowa, stymulująco na regenerację kolagenu i elastyny.
Mikrodermabrazja tlenowa łączy w sobie tlen i sól fizjologiczną którymi można złuszczać obumarły naskórek. Można też tym sposobem pozbywać się zalegających na skórze i porach zanieczyszczeń, które są odpowiedzialne za powstawanie zaskórników i krostek oraz znacznie groźniejszych miejscowych stanów zapalnych skóry.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Mikrodermabrazja



© 2019 http://informator.zagan.pl/